McCormick Announces 77th Annual Unsung Heroes Awards Banquet
Mr. Lewis is a former
The Unsung Heroes Banquet honors deserving student athletes. A total of 111 high school seniors from 69
The Unsung Heroes program recognizes unselfish student athletes and honors those who substantially contribute to the success of their school without receiving acclaim. Originally established in 1940 by former
More than 700 city and county officials, school administrators, coaches, honorees and guests are expected to attend this year's event.
The 2017 Unsung Heroes Award Honorees
Archbishop Curley High School |
Cross Country – Matthew Scheffel |
Archbishop Spalding High School |
Tennis – Caroline Wagner Football – Andrew Ladd |
Baltimore City College High School |
Basketball – Janay Fenner Football – Melvin Scott III |
Baltimore Polytechnic Institute |
Football – Marquise O'Neal II |
Benjamin Franklin High School |
Football – Dameone Suggs |
Bluford Drew Jemison STEM Academy |
Football – Jeremy Seaton |
The Boys' Latin School of Maryland |
Football – Dajuan Felder |
The Bryn Mawr School |
Volleyball – Rebekah Robinson |
Calvert Hall College High School |
Football – Cairo Haynes |
Carver Vo-Tech High School |
Football – Daron Alston |
The Catholic High School of Baltimore |
Basketball – Teresa Walz |
Catonsville High School |
Basketball – Amber Lally Football – Devin Dunlap |
Chesapeake High School |
Basketball – Armoni Baker Football – Koron Nelson |
Concordia Preparatory School |
Basketball – Tae Forte |
Digital Harbor High School |
Swimming – Saquoia Wall Track & Field – Carlos Davis |
Dulaney High School |
Basketball – Leah Mexis Soccer – Sean Herrin |
Dundalk High School |
Volleyball – Shkuar Porter Football – Chrys Lane |
Eastern Technical High School |
Softball – Jodie Bronushas Football – Matthew Sodeman |
Edmondson-Westside High School |
Basketball – Dominique Tate Football – Davon Brown |
Franklin High School |
Basketball – Amaya Booze Football – Chase Maul |
Friends School of Baltimore |
Field Hockey – Erin Farrugia Soccer – William Mortimer |
Friendship Academy of Eng. & Technology |
Basketball – Talia Shields Football – Qaidetreus Walker |
George Washington Carver Ctr. for Arts & Tech. |
Basketball – Tobi Jackson Soccer – Tyler Strohman |
Gilman School |
Football – Zachary Jones |
Hereford High School |
Soccer – Mumtaz Faridi Football – Joseph Kelbaugh |
Institute of Notre Dame |
Volleyball – Tyler DuBose |
The John Carroll School |
Field Hockey – Emily Stancliff Football – Nick Rosaschi |
Kenwood High School |
Basketball – Prynsess Brazzle Football – Daquan Wheeler |
Knowledge and Success Academy |
Basketball – Brandon Matthews |
Lake Clifton High School |
Football – Jermaine Branch |
Lansdowne High School |
Basketball – Jaqueline Ocompo-Flores Football – Andrew Tayman |
Loch Raven High School |
Volleyball – Madison Williams Football – Johan Milele |
Loyola Blakefield |
Football – Kevin Chesebrough |
Maryvale Preparatory School |
Softball – Lucy Yezulinas |
McDonogh School |
Basketball – Morgan Jacobs Soccer – Oliver Abramson |
Mergenthaler Vo-Tech High School |
Basketball – Destiny Lacy Basketball – Jamil Coleman |
Milford Mill Academy |
Basketball – Caitlin King Football – Onyinyechi Ebere |
Mount de Sales Academy |
Cross County – Kelly Szalankiewicz |
Mount Saint Joseph High School |
Football – Christopher Hailey |
National Academy Foundation |
Baseball – Steven Anderson III |
New Era Academy |
Volleyball – Nakiya Forney-Brice Football – Albert Johnson |
New Town High School |
Tennis – Rebecca Olusola Football – Cameron Hill |
Northwestern High School |
Basketball – Krishauna Davenport Football – David Medlin, Jr. |
Notre Dame Preparatory School |
Basketball – Kate Behlen |
Oldfields School |
Field Hockey – Lily Farquharson |
Our Lady of Mount Carmel |
Soccer – Camille Wills Basketball – Christian Evans |
Overlea High School |
Soccer – Lauren Dewberry Football – Delmonte Ward |
Owings Mills High School |
Soccer – Amara Foster Baseball – Antonio Prater |
Parkville High School |
Soccer – Erin Lane Football – Kyran Brandon |
Patapsco High School & Center for the Arts |
Soccer – Hayle Kyte Football – Andrew Thompson |
Patterson High School |
Basketball – Justist Rice Football – Leonard Fields, Jr. |
Paul Laurence Dunbar High School |
Volleyball – Shavona Bryant Football – Logan Cary |
Perry Hall High School |
Basketball – Madison Townsley Football – Zach Hart |
Pikesville High School |
Lacrosse – Emily Glossinger Football – Marcus Burgess |
Randallstown High School |
Track & Field – Jessica Roney Football – Marcus Newton |
Reginald F. Lewis School of Business & Law |
Basketball – Allana Snead Football – Dariun Miller |
Roland Park Country School |
Basketball – Elizabeth Schlerf |
Seton Keough High School |
Swimming – Erin Solloway |
Severn School |
Basketball – Tess Bradshaw Football – Andrew Medile |
Southwestern High School |
Basketball – Sonia Smith Basketball – Donyea Baldwin |
Sparrows Point High School |
Soccer – Hannah Auvil Wrestling – Ethan Hoenig |
St. Mary's High School |
Field Hockey – Mia Suplee Football – Mason Burtnick |
St. Paul's School |
Lacrosse – Robert Barroll |
St. Paul's School for Girls |
Basketball – Nira Headen |
St. Timothy's School |
Soccer – Jessica Berman |
Towson High School |
Basketball – Kathryn Krimm Cross Country – Jack Morgan |
Western High School |
Basketball – Jadia Jackson |
Western School of Technology & Env. Science |
Basketball – Kikiola Akanbi Football – Joshua Smith |
Woodlawn High School |
Soccer – Laura Martinez Ramos Soccer – Garen Palmer |
About
McCormick &
For more information, visit www.mccormickcorporation.com.
For information contact:
To view the original version on PR Newswire, visit:http://www.prnewswire.com/news-releases/mccormick-announces-77th-annual-unsung-heroes-awards-banquet-300444365.html
SOURCE